Jeśli na myśl o nartach zacierasz ręce z niecierpliwości, wybierz się na austriackie stoki!

Zimowy szał na nartach w Innsbrucku!

W zimie Austria przemienia się w narciarski raj, mimo że latem jest zwykle pomijana przez spragnionych słońca turystów. Zachwyca alpejskimi krajobrazami, bielutkimi szczytami i idealnymi warunkami do zimowych szaleństw. A dodatkowo na turystów czekają gorące alpejskie termy, znakomite wina i rozgrzewająca kuchnia regionalna.

W austriackich regionach narciarskich przygotowano wielokilometrowe i regularnie naśnieżane trasy o różnym stopniu trudności oraz nowoczesne wyciągi. Po dniu spędzonym na stoku warto jednak zrobić sobie przerwę – w końcu Austria oferuje dużo więcej atrakcji, niż nam się wydaje. Nie brakuje tu zabytków i godnych uwagi miast jak Wiedeń czy Innsbruck.

Innsbruck położony jest na wysokości 820-3210 m n.p.m., dzięki czemu panują tu idealne warunki śniegowe aż do marca. Dla zwolenników aktywnego zimowego urlopu będzie idealny. W tym regionie poszalejesz w wielu ośrodkach narciarskich, m.in. Patscherkofel, Seegrube-Nordkette czy Mutterer Alm. A w pobliżu znajduje się też słynny lodowiec Satubaier Gletscher... Ten niezwykle lubiany region należy do czołówki najważniejszych na świecie. To właśnie tu odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie – i to aż trzy razy.

Ośrodek Glungezer obejmuje 22 km tras zjazdowych. Jednak największą sławą cieszy się ośrodek Olympia SkiWorld Innsbruck. W jego skład wchodzi m.in. Nordpark, Patscherkofel, Glungezer, Kühtai, Schlick 2000 i Stubaier Gletscher. Łączna liczba tras zjazdowych to... 285 km!

Dziękujemy za konsultację merytoryczną serwisowi www.narty-austria.pl w przygotowaniu tego materiału.