W zasadzie ferie lub wakacje zimowe kojarzą się nam przede wszystkim ze stokami Francji, Włoch, Austrii, Czech, Słowacji i Polski. Jednak miejsc idealnych na narty jest znacznie więcej.

Nietypowe kierunki narciarskie

Ferie zimowe to gratka dla miłośników sportów, ale także okazja, aby poznać inny malowniczy kraj. Przede wszystkim to okazja do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – na nartach lub snowboardzie. Warto poszaleć na stoku, ale nie tylko. To świetny sport dla singla, pary, ale i dla całej rodziny, bo integruje wszystkich.
Jeśli wahasz się, czy wybrać się na narty do Włoch, czy może w polskie Tatry, rozważ jeszcze inne opcje. Co prawda wybór jest trudny – miejsc idealnych nie brakuje, ale warto wybrać takie, w którym poza stokiem są też inne atrakcje. Szukając ofert, warto mieć to na uwadze.
Włoskie Dolomity to świetne trasy, ale też znakomita kuchnia lokalna, idealne warunki pogodowe, świetnie przygotowane stoki oraz słynna wakacyjna atmosfera. Popularne jest m.in. Livigno, urocze miasteczko, w którym jest pod dostatkiem atrakcji. Podobnie Trois Vallees we Francji, Harrachov w Czechach czy Dolina Zillertal w Austrii.
Jednak poza tymi znanymi miejscami są też inne, mniej typowe – na przykład Gruzja, Iran, a nawet Maroko, Cypr, Andaluzja, Dubaj czy Andora. Poniżej podpowiemy Wam, jakie atrakcje tam na Was czekają – warto wybrać się właśnie tam, aby zaznać sportowego szaleństwa. Nie tylko w Europie jest sporo miejsc dla narciarzy – nie brakuje ich na całym świecie!

KKw/fot.Pixel2013/Pixabay