Warunki narciarskie panujące w Austrii zachęcają do zimowego szaleństwa. Polecamy wybrać się w Górną Austrię, gdzie znajduje się wiele świetnych ośrodków narciarskich. Poznaj ten region bliżej...

Na narty do Górnej Austrii

Górna Austria to wyjątkowe miejsce dla tych, którzy stronią od turystycznych molochów i kurortów jak m.in. Ischgl, okolice Kitzbühel czy słynnym regionem, jakim jest Tyrol. Jeśli chcecie wybrać się na narty do Austrii, polecamy inny region – położony w dodatku dużo bliżej. Tu zaznasz spokoju i spędzisz wymarzone wakacje zimowe. A atrakcji tu nie brakuje!

Górna Austria to region, w którym masz do wyboru siedem miejscowości – każda jest nieco inna, więc warto zaplanować pobyt na przykład w dwóch wybranych z nich. Mogą one konkurować ze znanymi kurortami, gdyż łatwiej i szybciej do nich dojedziesz. Są tu świetnie utrzymane stoki dla amatorów zimowych sportów – zarówno początkujących, jak i tych zaawansowanych. Polecamy m.in. Feuerkogel czy też Kasberg – idealne na pobyt z dziećmi, Hinterstoder – czeka tu 40 km tras zjazdowych, 12 wyciągów i trasy narciarskie o różnych poziomach zaawansowania, a także Dachstein Krippenstein dla miłośników jazdy poza trasami.

Z Krakowa i okolicy macie do pokonania około 700 km, więc jest to najkrótszy dystans do przejechania. Infrastruktura turystyczna też robi wrażenie – są tu najnowsze kolejki linowe. Kolejnym atutem są niższe ceny – zarówno noclegu, jak i za skipassy. Mniej wydamy również w barach, restauracjach czy klubach.
(KK)