Francuski region Trzy Doliny (Les Trois Vallées) to największy obszar narciarski na świecie i idealne miejsce dla miłośników białego szaleństwa.

Les Trois Vallées – prawdziwy raj dla narciarzy!

Les Trois Vallées to niezwykle modny kurort narciarski, jeden z najczęściej odwiedzanych we Francji. Znajduje się w departamencie Sabaudii, w południowo-wschodniej Francji, gdzie zachwycają malownicze krajobrazy i świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Słynie jako prawdziwy raj zimowy dla wielbicieli narciarstwa i snowboardu.

Jeśli planujecie wypad najlepsze trasy Trzech Dolin, polecamy m.in. stację Les Menuires – spodoba Wam się jej malownicze położenie – na samym stoku. Docenicie znakomite warunki śniegowe, dobrze skomunikowane trasy, nowoczesną infrastrukturę, bazę hotelowo-gastronomiczną, ale i zróżnicowany teren.

Region ten obejmuje – jak można się domyślić po jego nazwie – trzy doliny oraz dwa lodowce. Doskonale przygotowane stoki oraz warunki pogodowe każdego roku przyciągają tu turystów. Można nie tylko szosować na nartach i szaleć na snowboardzie, ale też zachwycać się pięknem krajobrazów i gościnną atmosferą…

Ponadto powierzchnia Les Trois Vallées robi ogromne wrażenie nawet na doświadczonych narciarzach – to aż 528 hektarów, 600 km tras o różnym stopniu zaawansowania, 120 km tras biegowych, około 1230 armatek śnieżnych i prawie 200 wyciągów. Ponadto znajdują się tutaj dwa lodowce – de Peclet (3300 m n.p.m.) i de Cheviere (3210 m n.p.m).