Amatorów białego szaleństwa wciąż przybywa, ale trudno jest wybrać świetne miejsce na zimowe ferie czy urlop. Podpowiadamy, gdzie się wybrać.

Najlepsze stoki narciarskie

Lubisz podróżować w zimie i szaleć na nartach? Chcesz znaleźć miejsce odpowiednie dla siebie? A może zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami? Na przykład najbardziej stromą trasą? Albo masz ochotę na skitouring – wędrowanie i zjeżdżanie poza przygotowaną trasą na nartach? Może jednak preferujesz spokojne zjazdy, ale wśród cudownych okoliczności przyrody?

Wbrew pozorom wybór destynacji turystycznych odpowiednich na zimę jest bardzo szeroki – turyści chętnie wybierają się do Włoch, Austrii czy Gruzji. Sporty zimowe przeżywają prawdziwe zainteresowanie – a dzięki sukcesom naszych rodzimych sportowców wzrosło ono dodatkowo.
Poza podstawowymi informacjami o stokach, cenach, skipassach, szczytach itd., znajdziesz tu rozmaite ciekawostki – m.in. o najdłuższym slalomie gigancie na świecie. Przejechanie go to prawdziwe wyzwanie!

Uruchomiliśmy serwis poświęcony narciarstwu i innym sportom zimowym, aby ułatwić wybór odpowiedniego miejsca – opowiemy o słynnych regionach, podzielimy się wskazówkami dojazdu i informacjami o skipassach oraz klimacie, sprawdzimy godne uwagi atrakcje w okolicy – m.in. kolejki górskie, urokliwe miasteczka, regionalne przysmaki czy parki rozrywki. Pamiętamy też o dzieciach – przygotujemy opisy regionów idealnych na pobyt rodzinny. Pomożemy zaplanować wymarzony urlop zimowy.