Ferie, odbywające się w aż czterech terminach, potrwają do końca lutego. Warto wiedzieć, nie tylko gdzie się wybrać, ale także, co ze sobą zabrać - oto praktyczne gadżety, które przydadzą Ci się na stoku.

Gadżety, które przydadzą Ci się na stoku

Jeżeli ferie zimowe to dla Ciebie świetna okazja, aby wybrać się w góry na narty, podpowiadamy, jakie akcesoria wziąć ze sobą. Są praktyczne i z pewnością Ci się przydadzą. Sezon narciarski w pełni, więc takie podsumowanie na pewno Cię zainteresuje - wszystkie polecane przedmioty sprawdzą się także dla snowboardzistów. Przygotuj się jak najlepiej na białe szaleństwo! Masz już hotel, karnety i lot zarezerwowany? Kurtka, sprzęt, dobre buty i świetne gogle spakowane? A to nie wszystko!

Przede wszystkim, zanim wyjdziesz na stok, musisz się ciepło ubrać - nie oznacza to grubego swetra i jakichś tam rękawiczek. Koniecznie zainwestuj w dobry kombinezon, aby nie zmarznąć na mrozie. Musi zabezpieczyć przed zimnem czy chłodem oraz śniegiem, ale także zapewnić swobodę ruchów. Niezwykle ważna jest też odzież termoaktywna. Po kilku godzinach szaleństw możesz mieć np. mokre plecy i czuć gorąco - te problemy znikną, jeśli założysz odzież termoaktywna. Nowoczesne materiały i technologią sprawiają, że będziesz czuć komfort przez cały dzień spędzony na stoku.

Retraktor - mały, a jak cieszy! Irytuje Cię odbijanie karnetu na wyciąg? To dość uciążliwa czynność, ale na szczęście wymyślono fajny gadżet, jakim jest retraktor ze zwijaną automatycznie linką. Po prostu musisz go przypiąć do wybranego suwaka lub uchwytu na kurtce, a do linki bilet. Dzięki temu nie musisz za każdym razem ściągać rękawic, szukać biletu i go odbijać itd. To również oszczędność czasu!

Termos do napojów. Nawadnianie podczas sportu jest niezwykle ważne, podobnie jak przekąski. Gorąca herbata, kawa, a może kakao albo zupa? Mimo że podczas jazdy na nartach można się rozgrzać, dobrze jest móc się rozgrzać czymś ciepłym. Co prawda w kurortach narciarskich nie brakuje restauracji i barów, ale warto mieć też coś przy sobie. Poza tym termos przyda się podczas wycieczki na biegówkach lub jazdy w mało popularnym miejscu. Przygotowuj napoje i przelej do termosu, który przez kilka godzin utrzyma temperaturę, gwarantując nam ciepły posiłek. Możesz też kupić termos obiadowy!

Wśród interesujących gadżetów dla miłośników sportu mamy też specjalne skarpety, podgrzewane wkładki do butów - wyjątkowo praktyczne, uchwyt na aparat lub kamerę przytwierdzany do kijka narciarskiego - idealny do selfie na stoku, kamizelki z poduszką powietrzną - dla ochrony kręgosłupa i karku, kamerka do zamontowania na kasku - sięganie po smartfon nie jest na stoku wygodne, gogle z wymiennymi - za pomocą guzika! - szybkami. Można wybrać model a aż czterema!

Sprytnych gadżetów jest dużo więcej, ale warto najpierw zastanowić się, na czym Ci zależy. Są też rękawice narciarskie ogrzewane elektrycznie, paski do noszenia nart, gogle z wbudowaną kamerą, a także liczne aplikacje, które przydadzą się na stoku!

KWK, foto:ivabalk/Pixabay