Dolina Stubai zaprasza miłośników sportów zimowych już od wczesnej jesieni – sezon trwa tu wyjątkowo długo! Wizja szusowania po lodowcu kusi turystów – to w końcu jeden z najsłynniejszych austriackich kurortów.

Dolina Stubai – sezon narciarski trwa tu od wczesnej jesieni

Dolina Stubai ma długość 35 km, otoczona jest przez 80 lodowców i słynie z wyjątkowych krajobrazów. To niebywale malownicze miejsce, gdzie koncentruje się wiele tras o różnym stopniu trudności. Warto rozpocząć sezon już od wczesnej jesieni i oddać się szaleństwu na lodowcu. Nas ucieszy dodatkowo, że mamy możliwość dogodnego dojazdu – zarówno samochodem, jak i samolotem.
Trzeba wiedzieć, że to największy teren lodowcowy na terenie Austrii. Dla turystów otwarty jest już od października, a działa aż do czerwca. Lokalizacja w popularnym i malowniczym Tyrolu, około 20 minut jazdy autem od Innsbrucka, zachęca także do zwiedzania. Wspomniana stolica regionu jest zdecydowanie warta uwagi, ale na nocleg warto wybrać jedną z pięciu uroczych miejscowości w dolinie, np. Telfes.
Dolina ta łączy się w dodatku z drugą doliną – Wipptal. Aby móc podziwiać świat Alp, warto wybrać się na platformę widokową Top of Tyrol. Znajduje się ona – bagatela! – na wysokości aż 3210 metrów n.p.m. Pobudza wyobraźnię, prawda?
Widoki są doprawdy spektakularne, dlatego też prestiżowy magazyn GEO zaliczył ją do dziesięciu najlepszych punktów widokowych na świecie. Można stąd dostrzec m.in. ponad sto trzytysięczników, Sztubajskie Alpy czy odległe Dolomity.