Stubai to największy lodowiec Austrii – przygotowano tutaj aż 110 km rozległych tras lodowcowych, bez porównania więcej niż w innych ośrodkach sportowych.

Dolina Stubai – narciarski raj w Austrii

Dolina Stubai kusi naturalnym pięknem, krajobrazami i tyrolskim klimatem – to duma mieszkańców regionu. Śniegu nie brakuje w niej od października do czerwca, więc już na początku jesieni rozpoczyna się tu sezon. To nie wszystko – można tu przeżyć niezapomnianą przygodę na lodowcu, gdyż Stubai to największy lodowcowy teren narciarski w całym kraju.

Region słynie też z najwyższego w okolicy szczytu – Zuckerhütl robi niebotyczne wrażenie! Nic dziwnego, że Stubai cieszy się wielką popularnością wśród miłośników zimowych sportów.

Szaleć na nartach oraz snowboardzie można tu aż do czerwca – a jest gdzie! Otóż malownicza dolina rozciąga się aż przez 35 kilometrów, a wokół można podziwiać m.in. alpejskie szczyty, ogromne lodowce, trzytysięczniki i naturalną pokrywę śnieżną. W malowniczej tyrolskiej dolinie otoczonej lodowcami przygotowano świetną infrastrukturę oraz naturalne atrakcje. Do naszej dyspozycji jest 26 wyciągów, 35 tras o różnym stopniu zaawansowania oraz gondola 3S Eisgratbahn. A dla dzieci są lodowiska, tor saneczkowy, park wodny, aquapark oraz specjalne stoki dla najmłodszych.
Poza tym malownicze sztubajskie miasteczka położone są na wysokości około 1000 metrów n.p.m., dzięki czemu można korzystać ze zdrowego alpejskiego klimatu. Położenie niedaleko stolicy Tyrolu, Innsbrucka, stanowi zaś dodatkową zachętę do podróży w te okolice...

Przy przygotowywaniu niniejszego materiału konsultowaliśmy się ze specjalistami narciarskimi z serwisu narty-austria.pl.