Każdego roku w trakcie pakowania i i szukania obiecujesz sobie, że następnym razem zrobisz listę i unikniesz tej gorączki? A potem wszystko wygląda jednak podobnie? Nie myśl, o czym zapomniałeś – zobacz, o czym warto pamiętać.

Czego nie zapomnieć na narty?

Mamy kilka sugestii, które mogą okazać się dla Ciebie przydatne. Zamiast denerwować się wyjazdem, ciesz się z wypoczynku i perspektywy szaleństw na nartach. Przede wszystkim spakuj strój na narty, ubranie podstawowe, skarpety, bieliznę – w nadmiarze, grubą bluzę, swetry, koszulki, t-shirty, klapki, ciepłą kurtkę, czapkę, szalik, rękawiczki, bieliznę termalną, piżama.

Ubrania to jednak nie wszystko, co będzie Ci potrzebne – pamiętaj o dokumentach, ubezpieczeniu, pieniądzach oraz karcie płatniczej, przyda się także EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Kolejna grupa to kosmetyki – akcesoria do higieny, także intymnej, tampony oraz podpaski i wkładki, szczotka oraz gumka do włosów, waciki do demakijażu, nasączone chusteczki, pomadka ochronna do ust, krem do twarzy – najlepiej nawilżający.

Ważny sprzęt spakowany? Mamy na myśli m.in. aparat fotograficzny, mp3, tablet, laptop czy inne gadżety. Do smartfona koniecznie zapakuj ładowarkę! Warto również zabrać ze sobą niewielką apteczkę.

Na koniec oczywiście przejrzy raz jeszcze sprzęt narciarski – powinieneś mieć w torbie czy walizce narty, kijki, buty, kask oraz gogle, a ponadto smary, pokrowce, okulary przeciwsłoneczne, rękawice.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)